Разбитая камера, избиты активисты. Такая реакция на мирную акцию протеста в с. Подгорцы

У селі Підгірці активісти ГО “Стоп Нелегал”, місцеві жителі і небайдужі до проблеми села люди провели акцію протесту, що б вказати місцевому голові сільської ради, Кравченко Сергію про те, що багато жителів проти багатоповерхівок, які хочуть побудувати.

Такими багатоповерховими будовам та ще й на торф’яної місцевості стурбовані жителі села Підгірці і раніше говорили місцевому голові, але їх думка не була врахована. Неодноразово проводилися акції протесту біля сільради, але результату не було.

Відгукнувшись на прохання місцевих жителів активісти ГО “Стоп Нелегал” провели мирну акцію протесту під стінами сільської ради Підгірців, про яку повідомили місцева влада заздалегідь. Але натрапили на нерозуміння з боку голови села Кравчекно Сергія, який був проти проведення мирної акції. Так само біля сільради зі сторони голови села з’явилися люди, які почали агресивно розмовляти з активістами і заважати вільно висловлювати свою думку про ситуацію в селі та про прийнятий генеральному план.

Глава правління “Стоп Нелегал”, Шинкаренко Денис, запитав чи працює сьогодні канцелярія, що б у нього прийняли колективне звернення, почув відповідь, що для нього не працює. Тоді він закликав активістів зайти до сільської ради, що б все ж таки колективне звернення було прийнято на яке глава села Підгірців повинен дати письмову відповідь. Але як тільки активісти почали підніматися по сходах держустанови, невідомі молоді люди напали на оператора інформаційного агенства “Стоп Нелегал ТВ”, вибили з рук відеокамеру, яка впала і прийшла в непридатність. Так само завдали оператору і іншим активістам телестні пошкодження.

“Я не можу зрозуміти, чому така агресивних реакція з боку голови села Підгірців на людей, які прийшли йому повідомити про думку мешканців села та незгоду з прийнятими змінами в генеральному плані, завдяки якому буде забудова висотками на 59 Га землі. Замість того, що б вислухати активістів і взяти до відома бажання місцевих жителів, на котрих глава села працює, він всіляко заважав проведенню мирної акції. В результаті не розуміння з боку держчиновника активістів і нанесення ушкодження майна ГО “Стоп Нелегал”, що б вище керівництво області почуло місцевих жителів, активісти перекрили Ново-Обухівську трасу. Сподіваюся голова Київської ОДА, Горган Олександр, все ж вживе заходів перегляне рішення прийнятого генплану в селі Підгірці “- розповів глава правління ГО “Стоп Нелегал”, Шинкаренко Денис.

Нагадуємо, що в квітні 2018 Мінрегіон затвердив нові будівельні норми планування і забудови в яких йдеться про норми поверховості новобудов, так званих “Блакитних ліній”.

Науково-технічна рада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердив чотири нові державні будівельні норми (ДБН), в тому числі що стосуються містобудування, які вступлять в силу через три місяці. Кожна четверта будівництво в Україні ведеться з порушеннями Про це під час брифінгу повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він зазначив, що мова йде про державні будівельні норми, які стосуються забудови і планування територій, вулиць і доріг, а також установ освіти та дошкільної освіти.

“Для нас було важливо, щоб при цьому підході ми також рухалися до гармонізації з європейськими стандартами і нормами. Після затвердження державних будівельних норм проектувальники фактично будуть працювати з новими документами”, – сказав він.

Так, за його словами, ДБН “Планування і забудова територій” передбачає появу так званих “блакитних ліній”, тобто, обмеження поверховості зведених будинків.

“Тепер при розробці генеральних планів обов’язково з’явиться розділ, що кожне місто має затверджувати таке поняття, як” блакитна лінія “, – сказав заступник міністра.

Як зазначив Зубко, багато забудовників негативно поставляться до нових державних будівельних норм, однак на першому місці повинні бути інтереси та безпека громадян.

“Ми розуміємо, що багато інвесторів і забудовників будуть не задоволені. Але для нас зрозумілим є те, що комфорт і безпека повинен бути в першу чергу, а інтереси при будівництві та отриманні прибутків повинні бути на другому місці”, – сказав він

Источник: Багнет
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в vk
VK
Поделиться в odnoklassniki
OK
Поделиться в linkedin
LinkedIn
Поделиться в twitter
Twitter

При полном или частичном использовании материалов сайта, ссылка на «Версии.com» обязательна.

Всі інформаційні повідомлення, що розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна

Напишите нам