Як дефіцит кальцію впливає на здоров’я зубів?

Кальцій повинен регулярно надходити в організм людини, оскільки він щодня втрачається в результаті різних фізіологічних процесів. Серед іншого, кофеїн збільшує виведення кальцію з сечею та може зменшити всмоктування кальцію з шлунково-кишкового тракту. Тому при щоденному вживанні кави важливо збагатити раціон мінералами та вітамінами. Варто також знати, що недостатнє споживання кальцієвмісних продуктів у дитячому віці обмежує нормальний розвиток кісткової маси, та в майбутньому є фактором, що прискорює розвиток остеопорозу, а також загострює це захворювання. Але як дефіцит кальцію вливає на стан зубів? Та які він має симптоми?

Вплив кальцію на здоров’я зубів

Кальцій — надзвичайно важливий компонент нашого раціону, що впливає на стан та здоров’я наших зубів і кісток, оскільки є їхнім основним будівельним матеріалом. Мікроелемент відповідає за структуру зубів, у тому числі за формування емалі — їхнього найміцнішого захисту. Дефіцит елементу може призвести до ламкості та крихкості зубів, а також схильності до карієсу.

Дефіцит кальцію та проблеми із зубами

За даними досліджень, існує тісний зв’язок між вмістом кальцію в організмі та захворюваннями пародонту. Кальцій має опосередкований вплив на тканини пародонту через його участь у регуляції щільності щелепної та альвеолярної кістки. При виявлені низького рівню кальцію в крові відбувається слабша фіксація зубів у щелепній кістці, що подвоює ймовірність розвитку пародонтиту.

Щоб уникнути проблем, спричинених дефіцитом кальцію, ми повинні подбати про його правильне надходження в організм. Він присутній в багатьох продуктах харчування, та часто в більших кількостях, ніж у молоці. Якщо у вас є непереносимість молока або страждаєте на алергію, подбайте про баланс кальцію в організмі за допомогою раціонального щоденного раціону.

Ось деякі продукти, багаті на кальцій, та його кількість на 100 грам:

  • молоко 3,5% — 119 мг кальцію;
  • йогурт натуральний — 121 мг;
  • сир кисломолочний — 60 мг;
  • чорна квасоля — 123 мг;
  • листя петрушки — 193;
  • мигдаль — 208 мг;
  • сардини в томатах — 250 мг;
  • сушений інжир — 280 мг;
  • сардини в олії — 330 мг;
  • кіноа — 440 мг;
  • водорості араме — 780 мг;
  • соя, сушене насіння — 240 мг.

Вітамін D відіграє важливу роль у процесі засвоєння кальцію. Тому постійне збагачення раціону продуктами, що містять також вітамін D, дуже сприятливо впливає на стан наших зубів. Цей нутрієнт у великій кількості міститься в рибі (наприклад, лосось, скумбрія і тунець), сирі та молоці.

Тому, якщо ви хочете зберегти свої зуби красивими і здоровими, вам необхідно поєднувати ряд практик, що сприяють зміцненню здоров’я. З одного боку, необхідно доглядати за зубами, щодня піклуватися про порожнину рота та регулярно користуватися послугами стоматолога, а з іншого боку — дотримуватися збалансованого та правильно складеного раціону, що є основою здоров’я нашої кісткової системи[2].

Література

1. Диетические эталонные потребления кальция и витамина D. Комитет Института медицины (США) по обзору диетических эталонных приемов витамина D и кальция; Редакторы: Катарина Росс, Кристин Л Тейлор, Энн Л Яктин и Хизер Б. Дель Валье. Вашингтон (округ Колумбия):Национальная пресса академий (США); 2011.

2. J. Kiesler, R. Ricer. The abnormal fontanel. Am Fam Physician 2003;67:2547-52

3. Тейлор Е.Н., Курхан Г.С. Дієтичний кальцій з молочних та немолочних джерел та ризик виникнення симптоматичних каменів у нирках // Журнал урології. 2013. Вип. 190. С. 1255–1259

54321
(Всего 1, Балл 5 из 5)
Facebook
LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

При полном или частичном использовании материалов сайта, ссылка на «Версии.com» обязательна.

Всі інформаційні повідомлення, що розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна

Напишите нам