
Асортимент смартгодинників розрісся. З’явилася величезна кількість моделей для повсякденного носіння, екстремального відпочинку, подорожей. Можна підібрати оптимальне рішення під будь-який стиль експлуатації й бюджет, адже за ціною пристрої класифікують на середні, бюджетні та преміальні. Щоб не загубитися в різноманітті привабливих гаджетів, потрібно під час вибору орієнтуватися на 5 критеріїв.
Призначення
Існує два різновиди розумних годинників: дитячі та дорослі. Різниця між ними колосальна. Перші працюють на імідж, а також підходять для моніторингу здоров’я та фізичної активності. Другі забезпечують зв’язок дитини з батьками, тому підтримують мінімум мультимедійних технологій, натомість «нафаршировані» функціями безпеки.
Моделі для дорослих поділяються за призначенням:
- Універсальні — середні за розміром, оформлені в універсальних кольорах, неважкі.
- Для жінок — компактні й легкі, прикрашені стильним декором. Наприклад, доступні за посиланням https://www.moyo.ua/ua/gadgets/smart_chasy/zhenskiye-samsung/ часи Самсунг жіночі — з ефектним круглим корпусом, акуратним і приємним тактильно ремінцем, інтерактивними циферблатами.
- Для чоловіків — брутальні, в масивних корпусах. Відтінки переважають стримані та солідні. Такими вважаються: чорний, сірий, хакі, натуральний титановий.
Зв’язок
Якщо є слот для сім-карти або вбудований цифровий модуль зв’язку, можна не турбуватися про сумісність зі смартфоном. Годинник у такому разі є самостійною одиницею і без «посередників» може приймати вхідні виклики, здійснювати вихідні, надсилати текстові та голосові повідомлення, підключатися до мобільного інтернету.
За відсутності сімки краще підбирати аксесуар під використовуваний мобільний телефон, щоб досягти кращої функціональності:
- Apple Watch продуктивно та коректно працюють у парі з Айфонами. Важлива версія операційки.
- Смартгодинник Самсунг чоловічий або універсальний може конектитися з самсунгівськими мобільниками й з іншими телефонами на Андроїді та IOS.
- Захищені спортивні «вотчі» від Блекв’ю переважно сумісні з двома операційками.
Бездротові інтерфейси
На модулях Блютуз та Вай-Фай можна детально не зупинятися. Їхня користь очевидна. Вони забезпечують підключення до іншої техніки, а також розширюють можливості віддаленого доступу.
GPS потрібен, щоб за допомогою годинника можна було будувати маршрути для прогулянок і пробіжок, досліджувати нові міста, шукати об’єкти на віртуальних картах.
NFC — корисна технологія для безконтактної оплати покупок, з’єднання з гаджетами на малій відстані.
Функції здоров’я
Повноцінну медичну діагностику розумний годинник забезпечити не може, але для контролю загальної «картинки» здоров’я — підходить. Корисні датчики, які допомагають слідкувати за станом організму та своєчасно фіксують нетипові зміни:
- Пульсометр,
- оксиметр,
- сенсор температури,
- акселерометр,
- лічильник калорій.
Важливу роль відіграє програмне забезпечення для моніторингу сну та ментального здоров’я, планування тренувань, вимірювання артеріального тиску.
Автономність
Найкраща ергономіка у годинників, які потрібно заряджати рідко. Однак передові технології та складники не можуть споживати мало енергії. Отже, потрібен баланс між функціональністю та витривалістю батареї. Він зберігається в Епл Вотчів, Самсунг Гелексі, деяких моделей 2E, Гугл Піксель, Гармін.
Якщо аксесуар може протриматися без підзарядки понад 12 годин (тобто впродовж дня) — вже непогано. Але комфортна автономність стартує від 18-24 годин.
Серед важливих параметрів також захищеність. Для відпочинку просто неба і занять спортом доцільно обирати вологозахищені моделі, корпус яких також не пропускає пил та бруд.