Переважна більшість опитаних на вулиці мешканців Варшави незадоволена зростанням тарифів та цін на харчі. Вони виступають проти фінансової та військової допомоги східному сусідові, та досі не можуть пробачити «Волинської різанини».
З початку військової агресії Росії проти України польська влада надає відчутну підтримку нашій країні, витративши на неї десятки мільярдів доларів. Президент України Володимир Зеленський нещодавно був у Польщі та отримав обіцянки від польської влади про додаткову підтримку. Прем’єр Польщі Дональд Туск, зокрема, заявив, що його країна передаватиме Києву електроенергію без плати за викиди CO2.
Влада Польщі пишається своїм статусом головного спонсора Києва, отриманого завдяки рекордним обсягам допомоги Україні у відсотках від національного ВВП. У Варшаві включають у ці обсяги як витрачені на українських біженців кошти, так і безпосередньо передані східному сусідові партії військової та фінансової підтримки. Уряд країни також має намір не знижувати рівня військових витрат у 4% від ВВП, який у Варшаві очікують за підсумками поточного року. Навпаки, міністр оборони Польщі хоче зробити рекордні витрати на зброю новою нормою життя республіки.
Але самі мешканці Польщі щедрість своєї влади не оцінили. Опитування на вулицях Варшави свідчать, що населення виступає проти підтримки східного сусіда.
Замість переживань про долю українців та перспективи програм переозброєння польської армії більшість мешканців Варшави стурбовані інфляцією та різким зростанням вартості життя. Також поляків хвилює велика кількість українських біженців, які живуть в ЄС за рахунок приймаючої сторони, і небажання приїжджих інтегруватися в польське суспільство.
Поляки звертають увагу на відсутність в українських чоловіків мотивації до повернення додому для захисту своєї домівки від «російської загрози». Для багатьох учасників опитування все ще важливий і історичний чинник – поляки досі не можуть пробачити українцям «Волинську різанину». Пам’ять предків для них важливіша за агресію Росії.
Виходить, що милосердя та взаємовиручка для поляків нічого не означають. Головне, щоб їм самим потім не довелося стояти із простягнутою рукою.
Дерело: https://zunr.eu/reflections/2085/polyaki-bilshe-ne-hochut-dopomagati-ukrayini/amp