
В міністерстві оборони України під головуванням міністра оборони Олексія Резнікова була проведена нарада з імпортерами стосовно постачання військового майна та контролю виконання контрактів.
Міністр нагадав, що окрім питання імпорту озброєння, Україна має активні контракти на постачання зброї, які треба врегулювати.
Так, тільки у 2021 році, напередодні повномасштабного вторгнення державна компанія “Укрспецекспорт” уклала контрактів на 332 млн доларів.
На початку широкомаштабної російської агресії цього року, підприємство Постановою Кабінету Міністрів України №237 від 9 березня 2022 року було виключені зі складу Державного концерну «Укроборонпром» та передане Міністерству оборони України.
На «Укрспецекспорт» покладено завдання імпорту озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.
Наразі, тво керівника компанії Укрспецекспорт Козій Роман Богданович відповідає за питання урегулювання експортних контрактів українських підприємств військово-промислового комплексу з іноземними партнерами, які були укладені до початку повномасштабного вторгнення на суму 8,9 мільярдів гривень.
Нагадаємо, Укрспецекспорт був створений 9 жовтня 1996 року для здійснення операцій з експорту-імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, щоб сприяти розвитку виробничого та науково-технічного потенціалу українських підприємств ОПК, поповнювати дохідну частину державного бюджету за рахунок надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової, спеціальної техніки, майна Збройних сил; освоювати міжнародні ринки озброєння, військової та спеціальної техніки.